Mini drzewka owocowe
Porady
Informacje
Goście na stronie: 10
Godzina: 4:47
Sobota, 15.05.21
Imieniny: Zofii i Jana


Mini drzewka owocowe - całkowicie nowa grupa roślin do uprawy w donicach lub do mini ogródków - dzięki swym wymiarom znajdują zastosowanie zarówno u właścicieli miniaturowych ogródków jak i wypełnią nasze tarasy. Oprócz walorów dekoracyjnych możemy cieszyć się również zbieranymi owocami o podobnym smaku jak u drzew normalnej wielkości. Dodatkową zaletą są zawsze świeże owoce pod ręką. Wielkość roślin znacznie ułatwia nam zbiór - nie musimy używać drabiny, a owoce dostępne są również dla naszych pociech.


JABŁONIE

Balerina
Kolumnowo rosnąca grupa odmian jabłoni nie wytwarzająca długo pędów tylko przewodnik i krótko pędy, stosunkowo odporne na mróz. Obwód rośliny nie przekracza 30 cm a wysokość 2 - 2,5 m -w związku z tym baleriny mogą być sadzone w odległości 60 cm od siebie dzięki temu możemy znacznie zaoszczędzić miejsce w naszym ogrodzie nie powodują również zacienienia roślin sąsiadujących. Przycięcie roślin nie spowoduje ich nadmiernego rozkrzewienia. W owocowanie wchodzą już w drugim roku po posadzeniu. Wskazane jest sadzenie kilku odmian z tego gatunku - poprawi to znacznie owocowanie.

Odmiany:

Odmiana o żółto-czerwonych owocach i doskonałym słodkim smaku, zbiór zaczynamy w połowie września nadaje się do bezpośredniej konsumpcji jak i do przechowywania.
Odmiana o ciemnoczerwonych owocach oraz soczystym słodkim smaku, zbiór rozpoczyna się przy końcu września, nadaje się do przechowywania jak i zarówno do bezpośredniej konsumpcji.
Odmiana o czerwono-zielonych owocach - typowo deserowa, zbiór rozpoczyna się we wrześniu.
Odmiana o jasnozielonych, później żółtych owocach, mocno soczysty dojrzewają na początku września.
Karłowa odmiana jabłoni o wysokości pnia 50 cm - może być uprawiana zarówno w gruncie jak i w donicach. Znakomicie nadaje się do małych ogródków jak i na tarasy - typowa roślina do patio (patio plant). Owoc o zabarwieniu czerwono żółtym. Stosunkowo małe wymagania. Poprzez regularne cięcie możemy utrzymać ładny i gęsty pokrój drzewa - w zamian za to odwdzięczy się nam ono większymi i piękniejszymi owocami.

GRUSZE

Grupa odmiany o wzroście kolumnowym rosną wolno, nadają się do uprawy w donicach jak i również do ogródków, w których mamy niedużo wolnego miejsca.

Odmiany:

Owoce zielonkawe soczyste o miąższu rozpływającym się w ustach, słodkie i aromatyczne, po osiągnięciu dojrzałości w połowie września żółte. Owoce mogą być przechowywane nawet do stycznia.
Owoce duże o ciężarze nawet do 150g, zielone z czerwonym rumieńcem o słodkim smaku. Dojrzewają koniec września - początek października. Można je przechowywać do połowy grudnia.
Karłowa odmiana gruszy. Silnie karłowy wysokość pnia 40 cm, wzrost, pokrój zwarty. Barwa kwiatów biała. Owoce dojrzewają koniec września - początek października, mają aromatyczny i słodki smak. Poprzez regularne cięcie możemy utrzymać gęsty i regularny pokrój i zapewnić większe i lepiej wybarwione owoce. Nadaje się do uprawy tarasowej.

CZEREŚNIE

Wzrost kolumnowy, pokrój zwarty - ozdobne zarówno wiosną podczas kwitnienia jak i w trakcie owocowania. Rośliny osiągają wysokość około 2 m. Nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych - jedynie sporadycznego cięcia, nadają się do uprawy w donicach.

Odmiany:

Wczesna odmiana o owocach dużych, jasnoczerwonych i słodkim smaku - pokrój kolumnowy co znacznie ułatwia zbiór.
Późna odmiana o dużych ciemnoczerwonych owocach, pokrój kolumnowy o wysokości około 2,5 m owocuje obficie.
  Karłowa odmiana czereśni o wysokości pnia 50 cm. Charakteryzuję się obfitym kwitnieniem na wiosnę oraz soczystymi słodkimi owocami w lecie. Owoce czerwone w miarę dojrzewania żółkną. Poprzez regularne cięcie uzyskamy zwarty i gęsty pokrój- pamiętamy jednak aby zabieg ten stosować po owocowaniu a nie w lutym/marcu jak u jabłoni, śliw czy gruszek. Nadaje się do uprawy tarasowej jak i zarówno do małych ogródków.


WIŚNIE

Odmiany:

Karłowa odmiana wiśni kwitnie i owocuje obficie. Wysokość pnia 50 cm. Nadaje się do uprawy w donicach oraz do małych ogródków, wzrost silnie karłowy, poprzez regularne cięcie po owocowaniu uzyskamy zwarty i gęsty pokrój.


NEKTARYNKI

Odmiany:

Karłowa odmiana nektarynki nadaje się do uprawy w donicach - dzięki czemu możemy uniknąć przemarzania kwiatostanów chowając roślinę przed przymrozkami jej małe rozmiary ułatwiają również okrycie rośliny rosnącej w gruncie włókniną. Kwiaty duże różowe bardzo dekoracyjne owocuje również obficie. Owoce koloru zielonego z czerwonym rumieńcem o doskonałych walorach smakowych.


BRZOSKWINIE

Odmiany:

Karłowe odmiany brzoskwiń o różnym zabarwieniu kwiatów (różowe, białe, czerwone) owocują obficie - owoce koloru zielono-żółtego. Wysokość pnia 50-60cm.Bardzo dekoracyjna roślina również w okresie wegetacji z powodu swoich ciemnozielonych lancetowatych listków. Nadaje się do uprawy tarasowej jak i do małych ogródków odporna na mróz.

ŚLIWY

Odmiany:

Kolumnowa odmiana śliwy ozdobna zarówno z kwiatów jak i z pokroju. Odporna na choroby. Owocuje obficie - barwa owoców fioletowa, a miąższu żółta. Owoce aromatyczne Łatwo oddzielają się od pestki. Nadaje się do bezpośredniej konsumpcji lub jako dodatek do ciast czy na przeciery. Może być uprawiana w donicach lub w małych ogródkach.
Karłowa odmiana śliwy o atrakcyjnych ciemno niebieskich owocach. Miąższ soczysty żółty o dobrym smaku. Szybko wchodzi w owocowanie. Poprzez regularne cięcie możemy utrzymać zwarty i gęsty pokrój i zapewnić obfitsze owocowanie oraz lepsze wybarwienie owoców.Hit cenowy
TUJA SMARAGD
Wiadomości

Drzewka owocowe w pojemnikachOWOCOWE NOWOŚCI!Sadzimy wrzosyTeraz modne trawy!
Podstrony: 1  2  3  4  5  


OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

   Code and design by new4mat.com