Gardena-Marzenia-jesień
Porady
Informacje
Goście na stronie: 8
Godzina: 5:12
Sobota, 06.03.21
Imieniny: Róży i Wiktora


Na widok pierwszych opadających liści często popadamy w zadumę. Tymczasem wcale nie ma powodu do smutku i nostalgii. Do nadejścia zimy zostało jeszcze sporo czasu. W ogrodzie na rabatach wciąż kwitną barwne kwiaty, a na drzewach i pod nimi szeleszczą kolorowe liście. Zamiast przedwcześnie zamykać się w czterech ścianach lepiej każdą wolną chwilę spędzić w ogrodzie na świeżym powietrzu. Tym, którym nie w smak bierne przyglądanie się jesiennym barwom, ta niezwykle kolorowa pora roku daje cały wachlarz możliwości aktywnego spędzenia czasu.

Idealnym miesiącem do sadzenia drzew jest wrzesień. Teraz także możemy rozsadzać byliny wieloletnie. Ważne jest również w tym okresie spulchnienie gleby i przygotowanie grządek na nadchodzący sezon. Jeśli nie mamy specjalnego narzędzia do prac ziemnych, odpowiednimi będą szpadel lub widły ze stali szlachetnej GARDENA combimax. Z kolei elektryczny spulchniacz ułatwi tak ciężką pracę jaką jest rozrzucanie kompostu. Jeśli planujemy założenie grządek, a gleba jest zbita i przerośnięta chwastami należy dokładnie ją przekopać. Spulchnienia wymaga również gleba lekka i bogata w próchnicę. Przy kompostowaniu obowiązuje zasada: 10 l na metr kwadratowy, raz w roku. (Nasza rada: najlepiej jest pracować cofając się, aby nie chodzić po już spulchnionej ziemi !).

Jesień to także czas zbiorów. Posiadacze ogrodów mogą rozkoszować się smakiem owoców i warzyw z własnego ogrodu. A wszyscy, którzy chcą zachować na dłużej zapach lata przystępują do robienia przetworów. Dżemy, galaretki, likiery albo ostre sosy są nie tylko kolorowe i smakowite ale także nadają się na prezenty dla przyjaciół i rodziny. Np. samodzielnie przygotowana i przyprawiona oliwa do sałat, do przyrządzenia której użyjemy przypraw z własnego ogródka.

Rozkoszujcie się Państwo złotą jesienią - z firmą GARDENA!Hit cenowy
TUJA SMARAGD
Wiadomości

Drzewka owocowe w pojemnikachOWOCOWE NOWOŚCI!Sadzimy wrzosyTeraz modne trawy!
Podstrony: 1  2  3  4  5  


OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

   Code and design by new4mat.com