Trawnik z rolki
Porady
Informacje
Goście na stronie: 16
Godzina: 10:59
Piątek, 25.06.21
Imieniny: Łucji i Wilhelma
Jak przygotować podłoże

Nieprawdą jest, że pod trawnik z rolki wystarczy byle jaka gleba. Podłoże powinno być próchniczne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym - pH 5,5-6,5.

Ziemię przygotowujemy podobnie jak pod zasiew trawy. Przede wszystkim trzeba idealnie wyrównać teren, pozbierać kamienie, kawałki korzeni, ewentualne liście i usunąć chwasty. Bezpośrednio przed układaniem darni wzruszamy ziemię grabiami na głębokość 2-3 cm, by stworzyć korzeniom lepsze warunki wzrostu.

Rozwijamy trawnik

Pasy darni umieszczamy na przygotowanym podłożu ściśle jeden obok drugiego, naprzemianlegle, jak cegły w murze.

 • Najpierw rozkładamy darń w miejscu, gdzie trawnik ma być najdłuższy, tworząc równy pas. Następne rolki rozwijamy od połowy długości już ułożonych, tak by łączenia w sąsiadujących rzędach nie tworzyły jednej linii.

 • Każdy fragment darni przyciskamy dokładnie do podłoża, np. przy użyciu deski. Następnie całość dokładnie ubijamy wałem.

 • Wszystkie zewnętrzne (odsłonięte) krawędzie trawnika z rolki są narażone na przesychanie, dlatego trzeba je obsypać ziemią.

 • Bezwzględnym warunkiem przyjęcia się ułożonej darni jest codzienne, obfite jej podlewanie przez pierwszy tydzień, a później zraszanie, tak aby trawnik był stale wilgotny. W przeciwnym razie darń będzie się ściągała i powstaną duże szczeliny pomiędzy poszczególnymi pasami.

 • Po świeżo założonym trawniku nie należy chodzić przez 2-3 tygodnie, gdyż tyle trwa ukorzenianie traw.

 • Po raz pierwszy kosimy trawę, kiedy dobrze wrośnie w podłoże, a więc najwcześniej po trzech tygodniach od momentu jej ułożenia.

  Źródło: KWIETNIK


 • Hit cenowy
  TUJA SMARAGD
  Wiadomości

  Drzewka owocowe w pojemnikach  OWOCOWE NOWOŚCI!  Sadzimy wrzosy  Teraz modne trawy!
  Podstrony: 1  2  3  4  5  


  OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

     Code and design by new4mat.com