Gardena-Marzenia-wiosna
Porady
Informacje
Goście na stronie: 18
Godzina: 12:46
Piątek, 25.06.21
Imieniny: Łucji i Wilhelma


 

 

 

 

Wiosenne przebudzenie

Wiosna jest już z nami, a wraz z nią pierwsze oznaki budzącej się do życia przyrody. Teraz wszystko przykrywa zieleń. Rośliny potrzebują nawożenia, podłoże przygotowania pod uprawę, rabaty założenia, krzewy zakupu a drzewa przycięcia. Te czynności wiążą się nie tylko z pracą, ale dostarczają wiele przyjemności i radości, a przede wszystkim umożliwiają aktywne spędzanie czasu wolnego. Zaleta: ruch na świeżym powietrzu jest doskonałym antidotum na wiosenne przesilenie.

Plan prac, które należy wykonać z początkiem wiosny: spulchnienie gleby, posadzenie jednorocznych bylin, wysiew nasion, przycinanie, nawożenie. Zanim posadzimy młode roślinki lub wysiejemy nasiona należy zastanowić się, czy będą one pasować do obecnej aranżacji ogrodu. Przy planowaniu należy uwzględnić przede wszystkim potrzeby roślin i jakość gleby oraz  preferencje dotyczące właściwego nasłonecznienia. Wskazówka: zastanówmy się nad kolorem roślin i sprawdźmy okresy kwitnienia.

Dla starannego przygotowania podłoża, które należy rozpocząć już z początkiem wiosny, idealnie nadają się narzędzia combisystem i combimax firmy GARDENA. Pamiętajmy, aby miejsce pod naszą uprawę nie było zbyt mocno nasłonecznione. Piękny wygląd trawnika po zimie zapewni wertykulator.

Podlewanie i nawożenie, to te czynności, o których nie powinien zapomnieć żaden ogrodnik. Szczególnie teraz na początku sezonu, gdy gleba i rośliny potrzebują zasilenia w składniki odżywcze i wodę. Każdy sam może zadecydować, z jakich narzędzi skorzysta przy nawadnianiu i nawożeniu. Klasyczne narzędzia do podlewania trawy i rabat to przede wszystkim zraszacze. Nowe modele firmy GARDENA o nazwach takich jak Samba, Mamba i Tango wkroczą tanecznym krokiem do serca każdego ogrodu ! I z łatwością poradzą sobie nawet z największymi upałami.

Przecinanie róż i niektórych gatunków drzew oraz usuwanie starych niepotrzebnych pędów powinniśmy wykonywać wiosną. Przy niedużym nakładzie pracy wkrótce będziemy mogli cieszyć się widokiem zdrowych i pięknie kwitnących roślin.Hit cenowy
TUJA SMARAGD
Wiadomości

Drzewka owocowe w pojemnikachOWOCOWE NOWOŚCI!Sadzimy wrzosyTeraz modne trawy!
Podstrony: 1  2  3  4  5  


OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

   Code and design by new4mat.com