Cebulki kwiatowe - oferta jesienna
Porady
Informacje
Goście na stronie: 18
Godzina: 7:44
Czwartek, 09.12.21
Imieniny: Wiesławy i Leokadii


 

SADZENIE CEBUL GATUNKÓW KWITNĄCYCH WIOSNĄ


Aby czerpać zadowolenie z cebul kwiatowych kwitnących wiosną takich jak: tulipany, narcyzy, hiacynty, krokusy ..., musisz je posadzić jesienią. Nie ma nic łatwiejszego niż posadzenie cebul, które odwdzięczą się wiosną kolorowymi kwiatami. Nawet początkujący ogrodnik może stworzyć kwiatowy ogród. Cebule gatunków kwitnących wiosną muszą być posadzone jesienią ponieważ wymagają niskich temperatur do rozwoju. Cebule należy posadzić przed wystąpieniem pierwszych przymrozków. Należy je posadzić bezpośrednio po zakupie. Jeśli musisz przez jakiś czas je przechować, trzymaj je w suchym i chłodnym pomieszczeniu, w którym temperatura waha się między 10-15°C.

Właściwe wybory

Oprócz najbardziej znanych tulipanów i narcyzów możesz posadzić mniej spotykane cebule kwiatowe kwitnące wiosną takie jak: cebulica, puszkinia, szafirek, szachownica, czosnek, kamasja czy pustynnik. Cebule gatunków kwitnących wiosną dostępne są w szerokiej palecie barw, wysokości i okresu kwitnienia. Rośliny cebulowe są bardzo łatwe w uprawie. To co należy wiedzieć podczas planowania rabat kwiatowych znajduje się na opakowaniu z cebulami, czyli: kolor kwiatów, w którym miesiącu kwitną, jakiej są wysokości, w jakim miesiącu powinny być posadzone oraz na jakiej głębokości powinny być posadzone. Oto kilka dobrych rad przed przystąpieniem do projektowania ogrodu:

  • Posadź cebule niskich roślin takich jak szafirki przed wyższymi roślinami takimi jak tulipany
  • Posadź cebule w grupach. Pojedynczo rosnące kwiaty wyglądają mniej dekoracyjnie i nie przyciągają tak wzroku jak grupa roślin cebulowych
  • Posadź na trawniku w dużej grupie cebule roślin wcześnie kwitnących np. krokusy, a osiągniesz naturalny jego wygląd
  • Posadź w grupie narcyzy wokół pnia drzewa lub na łące, która nie jest często koszona. Kwiaty te będą stanowiły ciekawy akcent krajobrazu. Rośliny pozostawione w gruncie przez wiele sezonów będą się naturalizowały czyli będą się rozrastały, dodając uroku otoczeniu tak samo jak drzewa lub krzewy
  • Eksperymentuj. Ty sam najlepiej wiesz jakie kwiaty najbardziej Ci odpowiadają. Zacznij od małej liczby cebul. Jeśli będą Ci odpowiadać posadzisz ich więcej w przyszłym sezonie

Wybór stanowiska

Większość gatunków kwitnących wiosną dobrze kwitnie w pełnym słońcu lub w półcieniu w przepuszczalnej glebie. Cebule będą gnić w miejscach w których nawet przez krótki czas zalega woda, w związku z czym unikaj miejsc w których gromadzi się woda, czyli u podnóża wzniesień oraz w zagłębieniach.

Gdy wybierzesz właściwe miejsce

  • Spulchnij glebę przez co dotrze do niej więcej powietrza, usuń chwasty i małe kamienie. Zmieszaj glebę z torfem aby polepszyć jej przepuszczalność.
  • Przekop glebę w miejscu w którym chcesz posadzić cebule. W zależności od wielkości cebul uzależniona jest głębokość sadzenia. I tak cebule duże o wysokości 5 cm i wyższe sadzi się na głębokości około 15 cm, mniejsze cebule o wysokości 2,5 cm sadzi się na głębokości 7-10 cm
  •  Odległość między cebulami powinna wynosić – duże cebule 7-20 cm, małe cebule 3-7 cm. Cebule zawsze trzeba posadzić piętką do dołu (jest to miejsce z którego wyrastają korzenie).
  • Przykryj cebule ziemią i podlej - jeśli gleba nie jest wilgotna. Przed nastaniem mrozów przykryj grunt kilkucentymetrową warstwą torfu, kory, lub gałązkami jedliny. Warstwa ta zabezpieczy cebule przed zmarznięciem w czasie zimy.

Sadzenie cebul jest bardzo proste. Po zastosowaniu się do powyższych wskazówek ogród zmieni się wiosną w wielobarwny kobierzec. Jedyne co musisz zrobić to kupić cebule, posadzić je w glebie i cierpliwie czekać.

Więcej: www.cebulkikwiatowe.plHit cenowy
TUJA SMARAGD
Wiadomości

Drzewka owocowe w pojemnikachOWOCOWE NOWOŚCI!Sadzimy wrzosyTeraz modne trawy!
Podstrony: 1  2  3  4  5  


OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

   Code and design by new4mat.com