Gardena-Marzenia-lato
Porady
Informacje
Goście na stronie: 89
Godzina: 11:32
Wtorek, 18.06.24
Imieniny: Marka i Elżbiety


Nie wszystkim sprawiają radość letnie, gorące miesiące? Ciepłe wieczory i weekendy można spędzać w ogrodzie, na tarasie lub balkonie, czytać interesującą książkę, plotkować z przyjaciółmi, grilować lub po prostu położyć się na leżaku i oddać się błogiemu lenistwu. Ogród lub taras dają nam latem nieograniczone możliwości. Jednak, aby można było się rozkoszować ogrodem lub tarasem należy wziąć pod uwagę kilka ważnych rzeczy.

Najważniejsze jest odpowiednie podlewanie. Powinniśmy zastanowić się czy nawadniać wieczorem czy rano, a następnie ustalić ile wody potrzebują poszczególne rośliny. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które będą Państwu pomocne:

  • Nigdy nie należy podlewać ogrodu w południe, w czasie największych upałów. W ten sposób można poparzyć liście, ponieważ krople wody na ich powierzchni działają jak soczewki skupiające promienie słoneczne. Ponadto przy wysokich temperaturach woda wyparowuje zanim rośliny zdołają ją wchłonąć.
  • Nie należy zbyt obficie podlewać roślin wieczorem. Pozostają one bowiem wilgotne w nocy, co ułatwia dostęp ślimakom, a dodatkowo sprzyja rozwojowi chorób wywoływanych przez grzyby.
  • Najlepiej jest podlewać glebę w pobliżu systemu korzeniowego roślin. Ochronimy wówczas liście i kwiaty przed atakiem grzybów.
  • Idealnie jest podlewać rano.

Za całoroczną pielęgnację ogród odwdzięcza się nam przede wszystkim latem, kiedy jest najpiękniejszy. Dlatego cieszmy się jego urokiem i dzielmy się tym z rodziną i przyjaciółmi organizując kolejne letnie przyjęcie pod gołym niebem.Hit cenowy
TUJA SMARAGD
Wiadomości

Drzewka owocowe w pojemnikachOWOCOWE NOWOŚCI!Sadzimy wrzosyTeraz modne trawy!
Podstrony: 1  2  3  4  5  


OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

   Code and design by new4mat.com