Oferta
Oferta
Informacje
Goście na stronie: 98
Godzina: 0:15
Piątek, 24.05.19
Imieniny: Joanny i Zuzanny
Subskrypcja
Podając swój adres e-mail, będziesz informowany o nowych ofertach.

       
Dział - Cebulki kwiatowe - oferta jesienna

Cebule gatunków kwitnących wiosną

Oferta jesienna obejmuje kwiaty cebulowe zimujące w gruncie. Posadzone teraz zakwitną wiosną i latem. Cebulki w sprzedaży od połowy sierpnia, a pełna oferta na początku września.

Większość cebul gatunków kwitnących wiosną jest odporna na niskie temperatury. Cebule te sadzi się jesienią, przed pierwszymi przymrozkami. Niektóre z nich np. narcyzy nadają się do ubylinowienia tzn. można je przez wiele lat uprawiać na tym samym miejscu. Jest wiele cebul gatunków kwitnących wiosną. Zbyt wiele, aby o nich wszystkich napisać. Na tych stronach znajdziesz informacje o niektórych roślinach cebulowych kwitnących wiosną.

Wiosenny alfabet

allium
Czyli czosnek. Czy wiesz, że popularne warzywa jak szczypiorek, cebula czy por mają krewnych o pięknych kwiatach, którzy są wykorzystywani w kwiatowych ogródkach. Są nimi ozdobne czosnki.

bulwa pędowa
Organ spichrzowy, powstały wskutek zgrubienia nasady pędu. Bulwy pochodzenia pędowego są najczęściej okryte suchymi łuskami jak np. u krokusa

czas sadzenia
Rośliny cebulowe kwitnące wiosną takie jak: tulipany, szafirki, narcyzy, hiacynty sadzi się jesienią. Natomiast rośliny cebulowe kwitnące latem takie jak: dalie, begonie, mieczyki sadzi się wiosną po przekwitnięciu wiosennych roślin cebulowych. Letnie rośliny cebulowe kwitną od lipca do jesiennych pierwszych przymrozków. Tym sposobem sadząc w ogrodzie wiosenne i letnie rośliny cebulowe ogród będzie pełen barw kwitnących kwiatów przez cały sezon wegetacyjny, od lutego do końca września.

dołowanie
Zabezpieczenie pojemników z posadzonymi cebulami przed niskimi temperaturami w zimie poprzez umieszczenie ich w dole i przykrycie ich torfem lub jedliną.

energia
Po okresie kwitnienia należy usunąć przekwitłe kwiaty, a pozostawić liście, aby roślina mogła zmagazynować składniki pokarmowe - energię potrzebną do wzrostu w następnym sezonie. Energia pozyskiwana jest w drodze fotosyntezy, podczas której wykorzystując energię słoneczną roślina przekształca takie pierwiastki jak: tlen, azot, fosfor, potas w składniki odżywcze. Składniki te magazynowane są w łuskach cebuli i wykorzystywane do wzrostu i kwitnienia w następnym sezonie.

fungicyd
Środek chemiczny stosowany do zwalczania chorób grzybowych takich jak: mączniak, rdza, zgorzel.

gatunek
Podstawowa jednostka klasyfikacji organizmów. Karol Linneusz był pierwszym przyrodnikiem, który szeroko zastosował pojęcie gatunku w klasyfikacji roślin. Stworzył sztuczny system klasyfikacji oparty na podwójnej nomenklaturze tj. wprowadzając obok nazwy rodzajowej nazwę gatunku.

głębokość sadzenia
Głębokość sadzenia należy dostosować do wielkości cebul i bulw. Zasadą jest przykrywanie ich warstwą ziemi o grubości równej dwukrotnej wysokości cebuli. Zbyt płytkie sadzenie, prowadzi do słabego wzrostu korzeni i słabego utrzymania rośliny w glebie. Zbyt płytkie sadzenie zwiększa także ryzyko uszkodzeń mrozowych.

hiacynt wschodni
Upaja nie tylko wyglądem ale i zapachem. Kwiaty zebrane są w okazałe grona w kolorach: białym, żółtym, różowym, niebieskim, fioletowym. Organem spichrzowym jest duża, kulista cebula. Jeśli chcesz mieć w ogrodzie hiacynty w kolorze białym lub żółtym, wybierz cebule w srebrzystym kolorze. Jeśli natomiast wybierasz hiacynty w mocniejszych kolorach - posadź cebule w kolorze purpurowym.

irys żyłkowany
Szczególnie nadaje się do ogródków skalnych. Rośliny w czasie kwitnienia osiągają wysokość zaledwie 10-15 cm, tworzą kilka wąskich czterokanciastych liści i pęd zakończony jednym kwiatem. Kwitną w marcu i kwietniu.

Jack Snipe, Peeping Tom, Minnow
Te drobnokwiatowe odmiany narcyzów z grupy Tazetta, kwitną bardzo wczesną wiosną. Od Bożego Narodzenia do Świąt Wielkiej Nocy można je także kupić kwitnące w doniczkach.

krokus
Kwitnienie przypada bardzo wczesną wiosną. Efekt „krokusowej łąki” zostanie osiągnięty jeśli posadzisz dużo bulw krokusów tj. około 100-150 na małej przestrzeni. Stanowisko przeznaczone pod krokusy powinno mieć bardzo dobrze przepuszczalną glebę.

Królowa Nocy
Tak nazywa się wyhodowany najciemniejszy tulipan. Określany jest jako „czarny tulipan”, ale jeśli przyjrzymy się jemu dokładniej, w rzeczywistości ujrzymy tulipan ciemnopurpurowy.

kwiaty wielu sezonów
Niektóre rośliny cebulowe wcale nie muszą być wyjmowane z ziemi po każdym sezonie wegetacyjnym. Mogą kwitnąć w tym samym miejscu przez wiele sezonów. Taki sposób uprawy nazywa się ubylinowieniem. Cebule narcyzów są świetnym tego przykładem. W ciągu kilku lat narcyzy się rozrastają tworząc barwny kobierzec, o ile są na słonecznym stanowisku.

Lilac Beauty
Kwiaty w pastelowych kolorach jak np. lilowy tulipan „Lilac Beauty” jest czymś oryginalnym w świecie roślin. W ostatnich latach zainteresowanie takimi kolorami stale rośnie.

mrozoodporność
Cecha umożliwiająca zimowanie cebulom w gruncie bez przykrycia np. krokusy, przebiśniegi

nieformalne nasadzenie
Kwietnik lub rabata, na których rośliny rozmieszczone są w sposób nieregularny, a nie w prostych rzędach.

obwódkowa roślina
Niska roślina cebulowa posadzona na obrzeżach rabaty lub kwietnika. świetnie nadają się niskie: krokusy, narcyzy, szafirki, zawilce

przebiśnieg
Jest pierwszym zwiastunem nadchodzącej wiosny. Jeśli zima jest łagodna może pojawić się już w styczniu. Drobne kwiaty przebiśniegu są widoczne jeśli są posadzone w dużej grupie, w miejscach ocienionych, na glebie próchnicznej, dostatecznie wilgotnej.

quality bulbs
Tym znakiem oznaczone są holenderskie cebule najwyższej jakości

rzuć cebulki
Rośliny o drobnych cebulach kwiatowych takie jak wcześnie kwitnące zawilce powabne, przebiśniegi oraz później kwitnące np. szczawiki naturalnie prezentują się w dużej grupie. Aby zwiększyć efekt naturalności; weź garść cebulek i rozrzuć je, tam gdzie upadną posadź cebulki.

sadzenie warstwowe
Jest dobrym sposobem na wydłużenie okresu wiosennych barw w ogrodzie, gdyż cebule odpowiednio sadzone będą kwitły całą wiosnę. Cebule roślin później kwitnących należy umieścić głębiej (panują tam niższe temperatury), wcześnie kwitnące płycej.

szachownica
Istnieje prawie 100 gatunków szachownic. Wszystkie wywodzą się z północnej półkuli. Ich kolebką są rejony wokół Morza Śródziemnego. Tylko nieliczne z nich są uprawiane, ale zainteresowanie tym rodzajem w ostatnich latach ciągle rośnie. Najbardziej znanymi gatunkami są: szachownica cesarska i szachownica kostkowata, która osiąga zaledwie wysokość 25 cm, kwitnie na przełomie kwietnia i maja. Na cienkim pędzie osadzonych jest kilka trawiastych liści z purpurowym kwiatem z ciemniejszymi, kwadratowymi plamkami, ułożonymi jak na szachownicy.

szafirek
Jeden z pierwszych kwitnących wiosennych kwiatów. Najpopularniejsze są w kolorze szafirowym, o wiele mniej znane są szafirki o białych kwiatach. Szafirek jest rośliną ogrodową, ale także wykorzystuje się je jako kwiat cięty. Ciekawie prezentują się w ogrodzie posadzone wzdłuż ścieżek lub w rzadziej odwiedzanych zakątkach ogrodu.

tulipan
Jest narodowym symbolem Holandii. Z kraju tego tulipany rozprzestrzeniły się na cały świat. Wybór tulipanów jest olbrzymi i cały czas się zwiększa. Tulipany jako nieodłączny atrybut wiosennych ogrodów mogą być także wykorzystywane jako rośliny doniczkowe. Taki sposób wykorzystywania tulipanów nie jest jeszcze zbyt popularny. Tulipany w doniczkach nie są tak długotrwałe jak te posadzone do gruntu, ale są trwalsze od tulipanów przeznaczonych na kwiat cięty.

ubylinowienie
To sposób uprawy roślin cebulowych, polegający na pozostawieniu roślin na tym samym miejscu przez wiele sezonów. Oto niektóre rośliny cebulowe nadające się do ubylinowienia: cebulica, przebiśnieg, szafirek, narcyz, śniedek, zawilec powabny.

viridiflora
Stanowią ósmą grupę  tulipanów. Mają pojedyncze kwiaty o płatkach częściowo zielonych. Tulipany te coraz częściej poszukiwane są przez kolekcjonerów. Kwitną od początku do końca maja.

wielobarwny
Kwiat w przynajmniej trzech kolorach

Xerxes
Jest odmianą drobno kwitnących narcyzów Tazetta, od których pochodzą obecnie uprawiane narcyzy Tazetta w doniczkach.

Yokohama
Jest dobrze znanym, wcześnie kwitnącym tulipanem w kolorze żółtym. Szczególnie pasuje gdy jest sadzony w pobliżu zielonych pnączy.

zawilec powabny
Należy do wcześnie kwitnących roślin cebulowych. Ze swoimi delikatnymi kolorami ciekawie wygląda wokół krzewów lub drzew, które dopiero zaczynają się zielenić. Bulwy sadzi się jesienią. Zawilec powabny można uprawiać przez kilka lat na tym samym miejscu. Po kilku latach utworzą piękny kwiatowy kobierzec.

Źródło: International Flower Bulb CenterHit cenowy
TUJA SMARAGD
Wiadomości

Drzewka owocowe w pojemnikachOWOCOWE NOWOŚCI!Sadzimy wrzosyTeraz modne trawy!
Podstrony: 1  2  3  4  5  


OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

   Code and design by new4mat.com Administracja