Powiększenie
Oferta
Informacje
Goście na stronie: 11
Godzina: 20:22
Poniedziałek, 06.02.23
Imieniny: Doroty i Tytusa


Dział - Drzewa i krzewy liściaste - Berberys

Berberys

Berberys Julianny Berberis julianae 

Krzew o wyprostowanych zimozielonych liściach i okolcowanych pędach, dorastający do 1,5 m wysokości. Kwitnie V ? VI w kolorze żółtym, wiąże ciemnogranatowe owoce pokryte sinym nalotem. Nadaje się do małych i dużych ogrodów. Dobrze rośnie na glebach lekkich, przepuszczalnych, dostatecznie żyznych i wilgotnych. Najlepsze stanowiska półcieniste i osłonięte. Wymaga zabezpieczenia na okres zimy.

Berberys ottawski Berberis ottawensis 'Superba'

Krzew o szerokim pokroju, wysokości do 2 m, mocnych kolcach, liściach przebarwiających się i czerwonych owocach. Może być wykorzystywany na żywopłot ochronny.Małe wymagania glebowe, duża mrozoodporność, wytrzymałość na warunki miejskie.

Berberys brodawkowaty  Berberis verruculosa

Zimozielony, wolno rosnący krzew o sztywnych, błyszczących zielonych i okolcowanych liściach. Pokrój kulisty. Dorasta do 1 m wysokości. zaleca się do nasadzeń pojedynczych i grupowych.Dobrze rośnie na glebach lekkich, nie znosi gleb ciężkich i wilgotnych. Wskazane stanowiska osłonięte i zabezpieczanie krzewów na zimę.

Berberys Thunberga Berberis thunbergii 'Helmond Pillar'

Forma wąska, pokrój prosty. Młode liście ciemnoczerwone, a starsze zielone. Wys.ok. 1,5 m, szer. 0,60 m. Stanowisko słoneczne. Gleba bez szczególnych wymagań.

Hit cenowy
TUJA SMARAGD
Wiadomości

Drzewka owocowe w pojemnikachOWOCOWE NOWOŚCI!Sadzimy wrzosyTeraz modne trawy!
Podstrony: 1  2  3  4  5  


OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

   Code and design by new4mat.com